Znamy zwycięzcę I Międzydzielnicowych Mistrzostw Krakowa w piłce siatkowej dziewcząt!
W grudniu 2019 roku zakończyły się rozgrywki piłki siatkowej dziewcząt w ramach Międzydzielnicowych Mistrzostw Krakowa. Dziewczęta reprezentujące naszą dzielnicę, w ostatnim siatkarskim starciu pokonały reprezentację Dzielnicy XV, dzięki czemu stanęły na podium, zajmując III miejsce!
Na zakończenie siatkarskich rozgrywek, z wszystkich zespołów grających w finale, trenerzy wybrali zawodniczki „drużyny marzeń”. Spośród młodych siatkarek z Dzielnicy X, tytuł ten otrzymała Amelia Jałocha – uczennica „Rajskiej Szkoły”.
„Organizacja pierwszej edycji Międzydzielnicowych Mistrzostw Krakowa w Piłce Siatkowej przebiegła zgodnie z planem. Z opinii zawodniczek oraz opiekunów grup można było wywnioskować, że dotychczas rzadko które turnieje cieszyły się takim pozytywnym odbiorem. Nie spoczywamy jednak na laurach. Następna odsłona zawodów odbędzie się z jeszcze większym rozmachem! Na ten cel zostały już zarezerwowane środki w tegorocznym budżecie. Cieszę się, że w taki sposób nasza Dzielnica promuje sport wśród najmłodszych, co było dla mnie jednym z priorytetów podczas 5-letniej kadencji” – podsumowuje radny Opatkowic, pan Konrad Kaczmarczyk.
Zwycięzcą I Międzydzielnicowych Mistrzostw Krakowa w piłce siatkowej dziewcząt została Szkoła Podstawowa 155 z Dzielnicy XIV!
Wszystkim reprezentacjom, zawodniczkom oraz ich trenerom serdecznie dziękujemy za wspólne sportowe spotkania!
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: SP 155 – Dzielnica XIV
II miejsce: SP 153 – Dzielnica VI
III miejsce: reprezentacja Dzielnicy X
IV miejsce: SP 126 – Dzielnica XV
- fot. archiwum SP nr 134
- fot. archiwum SP nr 134
- fot. archiwum SP nr 134
- fot. archiwum SP nr 134
- fot. archiwum SP nr 134
- fot. archiwum SP nr 134
- fot. archiwum SP nr 134