Zmiany w komunikacji autobusowej w Swoszowicach

W związku z oddaniem do użytku parkingu P+R i pętli autobusowej Swoszowice SKA, zlokalizowanych przy stacji kolejowej Kraków Swoszowice, od soboty 24 września bieżącego roku planowane jest wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu wybranych linii autobusowych Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
W związku z powyższym, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zamierza wprowadzić następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej:
Linia 135 będzie kursować po nowej stałej trasie: Łagiewniki – … – Fredry – Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Witosa – … – Golkowice Pętla. Linia będzie dodatkowo obsługiwać przystanek Millana n/ż, natomiast nie będzie obsługiwać przystanku Połomskiego i Centrum JPII. Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie i co 40 minut w godzinach wieczornych oraz w dni wolne;
Linia 155 będzie kursować po nowej stałej trasie: Zajezdnia Wola Duchacka – … – Myślenicka – Merkuriusza Polskiego (powrót: Chałubińskiego – Szybisko) – Kąpielowa – droga prowadząca do stacji kolejowej Kraków Swoszowice – Swoszowice SKA. Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie i co 40 minut w godzinach wieczornych oraz w dni wolne;
Linia 165 zostanie zlikwidowana;
Linia 214 będzie kursować po obecnej trasie z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie, co 40 minut w godzinach wieczornych i co 80 minut w dni wolne. Wybrane kursy nadal będą realizowane po trasie wariantowej (skróconej): Borek Fałęcki – Grabówki Pętla;
Linia 224 zostanie przywrócona na stałą trasę. W kierunku Wieliczki Miasto będzie kursować przez ul. Totus Tuus i Witosa z pominięciem ul. św. Brata Alberta, Herberta, Bujaka i Halszki. Częstotliwość i godziny kursowania pozostaną bez zmian.
Linia 254 będzie kursować po nowej stałej trasie: Borek Fałęcki – … – Kąpielowa – Swoszowice SKA (podjazd do nowej pętli każdym kursem w obu kierunkach) – Kąpielowa – … – Golkowice Pętla / Grabówki Pętla. Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie i co 80 minut w godzinach wieczornych oraz w dni wolne. Wybrane kursy w dni powszednie (jeden kurs w godzinach porannych) i w dni świąteczne będą jak dotychczas realizowane na trasie Borek Fałęcki – Grabówki Pętla;
Linia 433 będzie kursować po nowej stałej trasie: Łagiewniki – … – Bojki – Cechowa – Piaski Wielkie. Częstotliwość i godziny kursowania pozostaną bez zmian.