• Jugowice
  • Kliny
  • Kosocice
  • Opatkowice
  • Rajsko
  • Soboniowice
  • Swoszowice
  • Wróblowice
  • Zbydniowice
  • Jugowice
  • Kliny
  • Kosocice
  • Opatkowice
  • Rajsko
  • Soboniowice
  • Swoszowice
  • Wróblowice
  • Zbydniowice

Rada Dzielnicy X Liderem inwestycyjnym w Krakowie 2015-2018

Pamiątkowe medale dla zasłużonych dla krakowskich dzielnic

dodano: 23.11.2011, 13:30

W związku z XX rocznicą powstania Dzielnic Krakowa Rada Miasta postanowiła wybić pamiątkowy medal, którym zostaną odznaczone osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju samorządu i społeczności lokalnych.

Chcąc sprawiedliwie i z rozmysłem wytypować godnych kandydatów do tego odznaczenia zwróciliśmy się do wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy z propozycją współuczestniczenia w tym dziele.

W dniu 22 września 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 97 na Klinach odbyło się posiedzenie Komisji Kultury i Kontaktów z Mieszkańcami Rady Dzielnicy X, w trakcie którego zgłoszono ustnie oraz pisemnie kilkunastu kandydatów do Medalu zasłużonego dla samorządu i lokalnej społeczności

W obradach udział wzięli od lewej na zdjęciu w górnym rzędzie: Jan Mikuła Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy X, Mariusz Wagiel Dyrektor ZSO nr 35, Józef Lassota Radny Sejmiku Województwa, Zbigniew Kapera Radny Dzielnicy X, Iwona Nosek Dyrektor SP nr 134, Waldemar Domański Przewodniczący Komisji, Bogusław Kośmider Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Wojciech Filemonowicz, Krzysztof Potańczyk Radny Dzielnicy X, Jerzy Drzyzgiewicz, Maria Madej Dyrektor SP nr 97. Od lewej na zdjęciu w dolnym rzędzie: Jolanta Pawlik Dyrektor Przedszkola nr 145, Jadwiga Szarek Kierownik OKK Wróblowice, Ewa Tomczyk Dyrektor SP nr 43, Elżbieta Orzechowska Radna Dzielnicy X, Danuta Gabryś Kierownik Filii nr 5 Podgórskiej Biblioteki Publicznej, Dominik Galas Członek Zarządu Dzielnicy X, Stanisław Tylek Przewodniczący Rady Dzielnicy X I i II kadencji, Agnieszka Pogoda-Tota Radna Dzielnicy X, Maciej Nazimek Przewodniczący Rady Dzielnicy X.

Laureaci medalu okolicznościowego oraz
Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa
Małgorzata Jantos

W czwartek, 17 listopada, w Rajskiej szkole przy ul. Tuchowskiej Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa Małgorzata Jantos wręczyła najbardziej zasłużonym dla Dzielnicy X mieszkańcom okolicznościowe medale, wybite z okazji dwudziestej rocznicy wprowadzenia obecnego podziału administracyjnego naszego miasta, tj. ustanowienia dzielnic Krakowa. Uchwałą podjętą podczas sesji 27 października Rada Dzielnicy X postanowiła przyznać te wyróżnienia 31 osobom.

A oto ich lista:

  • Józef Dobosz
  • Krzysztof Koziarowski
  • Kazimiera Galas
  • ks. Ryszard Luber
  • Ewa Tomczyk
  • Jerzy Drzyzgiewicz
  • Jerzy Duras
  • Zbigniew Kapera
  • Władysław Jedynak
  • Andrzej Pachel
  • Irena Mrowiec
  • Elżbieta Orzechowska
  • ks. Michał Maciejczyk
  • Józef Pamuła
  • Antoni Seweryn
  • ks. Wacław Gubała
  • Janusz Rzadek
  • Janusz Janicki
  • Wiesław Stasiak
  • Maria Madej
  • Jadwiga Szarek
  • Jan Mikuła
  • Stanisław Tylek
  • Tadeusz Krawczyk
  • Marian Kamiński
  • Elżbieta i Stanisław Knet (jeden medal dla dwóch osób)
  • Irena i Józef Pałka (jeden medal dla dwóch osób)
  • Bogusław Kośmider
  • Jadwiga Kosiorek-Sroka
  • Mariusz Wagiel
  • Jolanta Pawlik

Ostatnia sesja Rady Dzielnicy X:
28 maja 2020, 17:00, sesja nadzwyczajna, w sali OSS Opatkowianka, ul. Inicjatywy Lokalnej 5

zobacz projekt porządku obrad
zobacz projekty uchwał

Ogłoszenia

 

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Akceptuję