• Rajsko

Rada Dzielnicy X jest również dostępna na Facebooku

Nasi medaliści olimpijscy

dodano: 17.8.2016, 21:10 · Kategorie: Aktualności, Sport

Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2 medale dla Polski zdobyli sportowcy związani z naszą dzielnicą. Maria Springwald, mieszkanka os. Kliny, wywalczyła brąz w wioślarstwie w konkurencji czwórek podwójnych kobiet. Również brązowy medal (w wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn) zdobył Rafał Majka – kolarz szosowy trenujący przez kilka lat w Krakusie Swoszowice.

Maria Springwald to rodowita krakowianka – ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Nowodworskiego, a następnie studiowała na Akademii Górniczo-Hutniczej, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Jest zawodniczką krakowskiego AZS – AWF. W swoim dorobku ma wiele sukcesów, m.in. medale Mistrzostw Europy i zwycięstwo w Pucharze Świata.

Rafał Majka pochodzi z Zegartowic. W Krakowie trenował w początkowym okresie swojej kolarskiej kariery. Był zawodnikiem Krakusa Swoszowice. Od paru lat jest czołową postacią zawodowego peletonu. Na jego koncie znajdują się m.in. etapowe zwycięstwa w największych wyścigach świata.

Obu medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju sportowych karier.

Najbliższa sesja Rady Dzielnicy X:
17 stycznia 2022 r., 18:00, w siedzibie Rady Dzielnicy X, ul. Inicjatywy Lokalnej 5, w trybie zdalnym za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.