Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Szlachetna Paczka - XIV edycja

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy innym. W tym roku odbywa się już 14. edycja projektu, w zeszłym roku udało się pomóc ponad 17 tys. rodzin, wartość pomocy przekroczyła 33 mln złotych. Ten olbrzymi sukces nie byłby możliwy, gdyby nie praca tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Obecnie trwa etap ich poszukiwania, także w naszej dzielnicy.

Do głównych zadań wolontariusza będzie należało przeprowadzanie w parach rozmów ze zgłoszonymi do projektu rodzinami, co odbędzie się po uprzednim szkoleniu. Zgłaszać się można na stronie internetowej www.superw.pl, gdzie po kliknięciu przycisku "zgłoś się" należy wybrać najbardziej odpowiadający rejon, w tym przypadku Kraków-Swoszowice. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktuje się lider rejonu i zaproponuje termin spotkania rekrutacyjnego. Poszukiwane są wyłącznie osoby pełnoletnie.

Żeby uzyskać więcej szczegółów można dzwonić pod numer 785 937 624 lub pisać na adres e-mailowy dominikabrewka@wp.pl

Liderzy Paczki pomagają potrzebującym, uczą się zarządzania, większość z nich o udziale w projekcie mówi, że to najważniejsze wydarzenie w ich życiu. Więcej informacji można znaleźć na www.superw.pl

Paczka motywuje do działania

W SZLACHETNEJ PACZCE chodzi o to, by jednoczyć Polskę przez łączenie ludzi w lokalnych środowiskach. Pomoc ubogim, odpowiadającą na ich potrzeby i spełniającą marzenia przygotowują ludzie, którzy na co dzień żyją tuż obok.

SZLACHETNA PACZKA kieruje się zasadą mądrej pomocy, to znaczy chce poprzez swoje działanie dać tym rodzinom impuls do zmiany swojego dotychczasowego życia i wzięcia za nie odpowiedzialności.

"My dajemy motywatory, chcemy trafić do ludzi z informacją społeczną: Jesteście ważni, możecie zmienić swoje życie! (...) My zajmujemy się tym, żeby wydobyć z ludzi to, co mają najpiękniejsze, chcemy, by to nas jednoczyło." - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek o SZLACHETNEJ PACZCE.

617 tysięcy osób

SZLACHETNA PACZKA w tym roku organizowana jest po raz czternasty. W pierwszej edycji projektu grupa studentów obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2013 roku projekt dotarł do 17 684 rodzin w potrzebie. Już teraz możesz dołączyć do Paczki i razem z nią jednoczyć Polaków.

Odwiedź również nasze strony internetowe:

Organizator akcji - Stowarzyszenie Wiosna
ul. Berka Joselewicza 21
31-031 Kraków
Tel. 12 421 28 54
www.wiosna.org.pl
biuro@wiosna.org.pl
KRS 0000050905

© 2019 Dzielnica X Miasta Krakowa