Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Konkurs plastyczny "Nowa Huta z żonkilem w tle"

Nowa Huta ma już 70 lat, a historia Hospicjum św. Łazarza, pierwszego w Polsce, jest nierozerwalnie związana z jej dziejami. Świętując ten jubileusz pragniemy zachęcić młodych artystów do wykonania obrazów, ukazujących różne oblicza "najmłodszej siostry Krakowa" z nieodłącznym żonkilowym elementem!

Nowa Huta to nie tylko Kombinat i jego Centrum Adminstracyjne, socrealistyczna i industrialna architektura, to także budowle o wiele starsze: Opactwo Cystersów w Mogile, drewniany kościółek św. Bartłomieja, Kopiec Wandy, dwór Branickich, dworek Jana Matejki w Krzesławicach, pałac Czartoryskich w Pleszowie, to jedynie wybrane przykłady pamiątek przeszłości rozsianych na tym terenie. Bardzo rozpoznawalne są też inne nowohuckie obiekty np.: Arka Pana, Teatr Ludowy, kawiarnia Stylowa, dawne kina i miejsca: staw na ulicy Kaczeńcowej, Planty Bieńczyckie, Łąki Nowohuckie, aleja Róż. A kto odmówi uroku przydrożnym kapliczkom - dowodom pobożności tutejszego ludu, rozsianym pośród zarośli i blokowisk. Nowa Huta, to przede wszystkim ludzie wrażliwi i solidarni z chorymi w ich niedoli.

Jak widać jest co uwieczniać, zachęcamy młodzież do rysowania i malowania: grafik, akwarelek, obrazów na płótnie i kartonie, oprawionych (ramy, antyramy) lub nie. Format prac od A5 do A2. Na prace oczekujemy do 13 maja br . Wernisażu wystawy oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce 23 maja w NCK podczas finału Pól Nadziei. Pokonkursowa wystawa wybranych prac zostanie zorganizowana w Hospicjum św. Łazarza w okresie od 24 maja do 31 maja 2019 roku.

Na kanwie wybranych spośród zwycięskich prac zostaną wykonane kalendarzyki listkowe na 2020.

WAŻNE - INFORMACJE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W KONKURSIE:

  1. Każda z prac przekazanych na konkurs powinna zawierać następujące informacje: dane twórcy, adres i telefon szkoły (ośrodka kultury itp.) oraz nazwisko opiekuna.
  2. Przekazanych prac konkursowych nie zwracamy.
  3. Prace konkursowe prosimy dostarczyć (osobiście lub pocztą) do Hospicjum św. Łazarza na ul. Fatimską 17. Na kopercie prosimy dopisać nazwę konkursu i hasło "Pola Nadziei 2019". Termin dostarczenia prac - do poniedziałku 13 maja 2019 r.
  4. Wzięcie udziału w konkursie jest jednocześnie rozumiane jako oświadczenie uczestnika, iż przysługują mu prawa autorskie do nadesłanych prac konkursowych. Ponadto, iż autor wyraża zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nadesłanych prac konkursowych oraz opublikowanie jego imienia, nazwiska, nazwy miejscowości zamieszkania i szkoły na wystawionych pracach, w materiałach promocyjnych związanych z konkursem, w wydawnictwach i na stronach internetowych Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza", a także zgadza się na ich wykorzystywanie w celach promocyjnych Towarzystwa.
  5. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie.

Organizatorem konkursu jest:

Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
e-mai: polanadziei@hospicjum.org
tel. 12 641 46 66

Projekt jest realiowany przy wsparciu finansowym Miasta Krakowa

© 2019 Dzielnica X Miasta Krakowa