Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Wiosna to czas, w którym po zimowych przygnębiających wieczorach przychodzą nowe świeże i pełne energii dni. Przyroda budzi się do życia a my razem z nią. Z pewnością jest to atmosfera, która nie skłania do myślenia o ludziach potrzebujących, niestety w Krakowie żyje ponad 2 tysiące osób bezdomnych, dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie...

Garderoba

Zapewne wielu z nas brało udział w akcjach charytatywnych, najczęściej pomagamy wrzucając pieniądze do puszki, wysyłając sms-a lub przynosząc rzeczy. Taka pomoc jest bardzo cenna, budzi nadzieję i przywraca wiarę osobom potrzebującym, niestety jej doraźny charakter sprawia, że po akcjach, które często są nagłaśniane przez media "zapominamy o całej sprawie". Tutaj zaczyna się rodzić pytanie co dalej, jak sprawić żeby zainicjowana pomoc nie poszła na marne, jakie działania podjąć aby udzielone wsparcie okazało się realną pomocą?

Według statystyki w Polsce 31 tysięcy osób żyje na ulicy, 25% z nich to kobiety i dzieci. Za tymi liczbami stoją ludzie, ich historie, często dramatyczne, które doprowadziły do "zamieszkania" na ulicy. Bezdomność ma wiele przyczyn z tego powodu również udzielana pomoc powinna być wieloaspektowa. Co to oznacza w praktyce? Podejście do problemu w sposób zróżnicowany, uwzględniając indywidualne potrzeby. Dzięki takiemu spojrzeniu, osoba bezdomna będzie miała możliwości powrotu do samodzielnego życia.

Jadłodajnia

Taka kompleksowa pomoc udzielana jest w Dziele Pomocy św. Ojca Pio, na które składają się dwa Centra działające przy ulicy Loretańskiej 11 i Smoleńsk 4 w Krakowie. Każdego miesiąca kilkaset osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością rozpoczyna przy ulicy Loretańskiej swój powrót do samodzielności, korzystając z pomocy doradcy zawodowego, pracowników socjalnych, prawników i terapeutów. Wsparcie to jest uzupełniane przez pomoc doraźną świadczoną w Centrum przy ulicy Smoleńsk. Mieszcząca się tu łaźnia, pralnia, magazyn odzieży, jadłodajnia czy ambulatorium dają osobom bezdomnym możliwość zaspokojenia pierwszych, podstawowych potrzeb.

Łaźnia

Każdy z nas ma w sobie wszystko czego potrzebuje aby pomóc, dobro rodzi dobro a wyświadczona pomoc wraca do nas ze zdwojoną siłą. Pamiętajmy, że pomagać można na różne sposoby: zostając wolontariuszem, przynosząc dary do organizacji lub wpłacając pieniądze na konkretne działania.

Razem możemy więcej!

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio
Tel. 12 433 51 60
ul. Loretańska 11, 31-114 Kraków
www.dzielopomocy.pl
KRS 0000217272

© 2017 Dzielnica X Miasta Krakowa