• Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Rekordowy 4. Bieg Swoszowicki za nami!

W niedzielę, 29 maja, na terenie Dzielnicy X, odbyła się impreza sportowa pn. "4. Bieg Swoszowicki" organizowana przez krakowskie stowarzyszenie biegaczy "I Ty Możesz Być Wielki". W wydarzeniu wzięło udział łącznie 520 uczestników, w tym 301 osób zmierzyło się z Biegiem Głównym i bardzo wymagającym dystansem 10 km. Trasa tego biegu od startu, pod Uzdrowiskiem Swoszowice, wiodła m.in. przez malownicze zakątki Swoszowic, Wróblowic i Lusiny. Z Pań najszybciej pokonała ją z czasem 41:02 Natalia Brożek-Woźniczka. Natomiast zwycięzca 4. Biegu Swoszowickiego okazał się być Andrzej Lachowski, który z czasem 32:41 ustanowił nowy rekord trasy.

Wśród imprez towarzyszących, rozgrywanych głównie na terenie parkowych alejek Uzdrowiska Swoszowice, Swoszowicką Piątkę na dystansie 5 km pokonało 70 osób, a Rodzinną Milę na trasie o długości 1,6 km ukończyło 68 osób. Natomiast w biegach na: 50m, 100m, 200m, 300m i 400m wystartowało łącznie 81 dzieci. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Bieg Honorowym Patronatem objęli: Wojewoda Małopolski - Józef Pilch, Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa oraz Prezydent Miasta Krakowa  Jacek Majchrowski. Partnerem wydarzenia była Rada Dzielnicy X Swoszowice.