Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Aktualności: Rewitalizacja fortu na Klinach.

W Forcie nr 52 na Klinach przy skrzyżowaniu ulic Borkowskiej i Fortecznej kontynuowany jest kapitalny remont dachu budynku dawnych koszar. Wykonanie tych żmudnych i kosztownych prac to I etap kompleksowej rewitalizacji całego zabytkowego obiektu na Klinach.

Zamiarem Rady Dzielnicy X jest wyremontowanie fortu i przeznaczenie go na siedzibę Klubu Kultury Kliny (działającego obecnie w Domu Parafialnym parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego przy ul. Bpa Małysiaka), oraz innych miejskich placówek kulturalnych. Wokół fortu radni z Klin planują utworzyć oświetlony park z alejkami i ławkami.

Na realizację tego pomysłu Rada Dzielnicy X pozyskała środki finansowe ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa oraz nawiązała współpracę z Politechnika Krakowską, dzięki której wykonana została (częściowo za darmo) dokumentacja projektowa. Obecnie radni z Klin starają się pozyskać pieniądze z budżetu miasta na dalszy remont. Rewitalizacja fortu od 2 lat jest finansowana również z budżetu Rady Dzielnicy X.

Trwa remont dachu fortu na Klinach.
Trwa remont dachu fortu na Klinach.
Trwa remont dachu fortu na Klinach.

© 2019 Dzielnica X Miasta Krakowa