Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Aktualności: Spotkanie we Wróblowicach

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider kontynuuje serię spotkań z mieszkańcami różnych części miasta. W czwartek, 10. kwietnia, zawitał do Wróblowic, by, jak to określił, "zidentyfikować lokalne problemy". A są one takie, jak chyba we wszystkich peryferyjnych osiedlach: kiepska infrastruktura drogowa i kanalizacyjna, niedomagania komunikacji publicznej, poczucie braku wystarczającej opieki ze strony służb porządkowych.

Na szczegółowe pytania licznie przybyłych mieszkańców odpowiadali przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, MPWiK, Straży Miejskiej. Jak wyjaśniono, remont wielu wróblowickich ulic utrudnia lub wręcz uniemożliwia nieuregulowany stan prawny terenów, przez które one przebiegają. Jak podkreślił Bogusław Kośmider kluczowym przedsięwzięciem dla układu komunikacyjnego w tej części Krakowa jest jednak modernizacja ulicy Myślenickiej, która rozpocznie się w przyszłym roku i zostanie zakończona w ciągu dwóch lat. Przewodniczący Rady Miasta założył się nawet z jednym z wróblowiczan o butelkę... soku, że tak się właśnie stanie.

Przewodniczący Rady Dzielnicy X Maciej Nazimek i radny Piotr Jałocha poinformowali o tegorocznych zadaniach realizowanych we Wróblowicach a finansowanych z dzielnicowego budżetu. W planach jest m.in. modernizacja boiska sportowego i budowa windy dla niepełnosprawnych w zespole szkół przy ul. Mirtowej, remont siedziby klubu kultury, urządzenie przy nim placu zabaw dla dzieci. Jak stwierdzono, Rada Dzielnicy X wydaje na Wróblowice więcej pieniędzy niż wynikałoby to z liczby mieszkańców tego osiedla.

© 2019 Dzielnica X Miasta Krakowa