Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Aktualności: Honoris Gratia dla Waldemara Domańskiego

Waldemar Domański, radny Dzielnicy X, twórca i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, został odznaczony medalem Honoris Gratia, przyznanym mu przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w uznaniu za sławne już w całej Polsce lekcje śpiewania, których był pomysłodawcą i jest niestrudzonym współorganizatorem. W ten sam sposób zostali uhonorowani również pozostali animatorzy wspomnianych imprez: Ewa Kornecka i Kazimierz Madej z kabaretu Loch Camelot.

Listopadowa 50. już Lekcja Śpiewania była jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom Święta Niepodległości. Zgromadziła na Rynku Głównym ponad 5 tysięcy osób, które śpiewając pieśni patriotyczne udowodniły, że w Krakowie świętowanie ważnych narodowych rocznic może przebiegać w radosnym nastroju.

Dodajmy, że Waldemar Domański jako tzw. "miotacz idei" Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka propaguje wieszanie budek lęgowych w Krakowie, a ostatnio zainicjował powstanie obywatelskiego pogotowia antygraficiarskiego na Klinach, gdzie mieszka. Skrzyknięci przez niego mieszkańcy osobiście zamalowują wulgarne napisy i rysunki pokrywające ściany budynków w swoim sąsiedztwie.

© 2017 Dzielnica X Miasta Krakowa